A Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke arról beszélt, ha kevés ideig jár munkanélküli-segély, nem süllyednek bele az emberek a segélyezés függőségébe.

„Egy átlag munkanélküli Magyarországon két-három hónap alatt el tud helyezkedni” – mondta a Világgazdaságnak Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke, miután a Kúria jóváhagyta Karácsony Gergelynek azt a népszavazási kezdeményezést, amely a munkanélküli-segély jelenlegi három hónapos időtartamát a korábbi kilenc hónapra emelné vissza. A szakszervezeti vezető azt magyarázta:

meghatározza az emberek motivációját, hogy mennyi idejük van a munkakeresésre. Ha kevés idővel rendelkeznek és van elég szabad munkahely, akkor intenzíven keresnek és nem süllyednek bele abba a függőségbe, amit a szociális segélyezés okoz.

A munkanélküliség szintje már 4 százalék alatt van, aki munkát akar találni, az talál is – tette hozzá.

Forrás: HVG

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!