2023. augusztus 7-én a Miniszterelnöki Kabinetiroda társadalmi egyeztetésre bocsátott egy jogszabálytervezetet, amellyel többek között módosításra kerülne a munkavállalói érdekképviseleti tagdíjfizetés önkéntességéről szóló törvény is.

Ezzel és a kapcsolódó jogállási törvények módosításával a közszféra területén működő egyes munkáltatók 2024. január elsejétől megtagadhatják a tagdíjak automatikus levonását, amely jelentős többlet adminisztrációt generál a közszféra szakszervezetei számára. Jelen publikáció képezte szakmai alapját öt szakszervezeti konföderáció (Munkástanácsok Országos Szövetsége, Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája, Magyar Szakszervezeti Szövetség, Szakszervezetek Együttműködési Fóruma) közös állásfoglalásának, amelyet a miniszterelnöknek juttattak el a napokban.

A publikáció itt tölthető le.

Forrás: munkaugyiszemle.hu