Január elsejétől rendezik a közalkalmazottak és köztisztviselők bérét – nyilatkozta hétfőn a Magyar Időknek a folyamatban levő egyeztetések alapján a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége elnöke. Schmidt Jenő hozzátette: az emelés mértéke még kérdéses, a tárgyalások folytatódnak. Megkerestük az üggyel kapcsolatban a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnökét is, aki megismételte, amit a közigazgatás napja alkalmából szombaton rendezett fővárosi ünnepségen elmondott. Boros Péterné a rendezvényen úgy fogalmazott, hogy tárgyalások kezdődtek a béremelésről, és van remény a megállapodásra. Részletekről nem tudott beszámolni.

Schmidt Jenő, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége elnöke.

Boros Péterné,
Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöke

Emlékezetes: az MKKSZ képviselői júniusban jelentették be, hogy sztrájkot hirdetnek július 17-re, ha nem tudnak megállapodni a kormánnyal a kormánytisztviselők, az önkormányzati köztisztviselők és a közalkalmazottak béremeléséről. Boros Péterné akkor jelezte: a 610 ezer állami munkavállalóból mintegy 200 ezren 8-10 éve nem kaptak béremelést, az ő érdekükben kezdte meg a szervezet a Magyar Államkincstár országos, megyei és munkahelyi szakszervezeteivel együtt a sztrájk előkészítését. Boros Péterné a kezdetektől fogva egyértelművé tette, hogy az MKKSZ továbbra is kész a tárgyalásokra, és csak végső esetben akarnak sztrájkolni.

Forrás: Magyar Idők