A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szerint nagy a munkaerőhiány, a fiatalok pedig 238 szakmát tanulhatnak.

Fontos, hogy a fiatalok merjenek szakmát választani, ha kell, akkor pedig váltani – hangsúlyozta az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara oktatási és képzési igazgatója.

Vörös-Gubicza Zsanett azt mondta, országos szinten óriási a munkaerőhiány, 50-60 ezer állás betöltetlen, ugyanakkor a felsőoktatásba most fel nem vett fiatalok 238 szakma kitanulása közül választhatnak 44 képzési centrumban.

Megjegyezte: a nappali képzésben hiányszakmát tanuló fiatalok a szakközépiskolákban 10-35, a szakgimnáziumokban akár 50 ezer forintos ösztöndíjat is kaphatnak, de ha valaki a duális rendszerben tanulószerződést köt, ez az összeg legalább további 18-20 ezer forinttal emelkedhet.