A kiskereskedelmi ágazatban a nemzetgazdasági átlaghoz képest alacsonyak a keresetek, a munkaerőhiány miatt pedig alacsony a foglalkoztatottak létszáma, emiatt a dolgozók leterheltek - mondta Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke kedden az M1 aktuális csatornán.

A Tesco áruházakban még az átlagnál is rosszabbak voltak a viszonyok, ezt bizonyítja, hogy 2016 elején még több mint 25 százalékkal elmaradt a cég dolgozóinak fizetése a  kiskereskedelmi átlaghoz képest. A Tesco munkavállalói ezt a különbséget akarják megszüntetni, hogy a fizetésük érje el az idei kiskereskedelmi átlagot, ezt szolgálta egyebek mellett a Tescónál szeptember elején tartott sztrájk is - fejtette ki.

Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke

A Tescónál működő szakszervezetek a béremelés mellett 15 százalékos létszám bővítést is követelnek. A munkáltatótól egy olyan terv kidolgozását várják, amely bemutatja, hogy kívánja a létszámhiányt csökkenteni - tette hozzá a MOSZ elnöke.