Később jutnak el a tűzoltókhoz a lakossági bejelentések, mióta nem a helyi központokba futnak be a hívások, hanem a központi, 112-es számot kell tárcsázni – erről a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének elnöke beszélt a Klubrádió Reggeli Gyors című műsorában.

A tűzoltóság 2012-ben került a Belügyminisztérium és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság alá, Salamon Lajos szerint a megyei parancsnokok többségét leváltották, helyükre tűzoltó múlttal nem rendelkező vezetők kerültek.

Salamon Lajos

A szakszervezeti vezető hozzátette, korábban, ha egy jelzésre kiküldtek egy autót, a helyi tűzoltóságokról vissza tudták hívni a bejelentőt további információkért, de ez az új rendszerben sokkal bonyolultabbá vált.

Arra a kérdésre, hogy a tűzoltókat be lehet e vetni utcai demonstrációk esetén, ha megvalósulna a kormány által várt forró ősz, Salamon Lajos nemmel felelt.

Forrás: Klubrádió