Nem oktatógép az illyéses tanárok - írták pár nappal korábban. Így gondolkozik a pedagógus etikai kódexet elítélő PDSZ szakszervezet is – írja a 24.hu.

„Nem oktatógépek vagyunk" – emelte fel szavát a hét második felében kiadott kiáltványban a budaörsi Illyés Gyula Gimnázium sok tanára. Az ellen tiltakoztak, hogy a központilag meghatározott, és valóban elég vaskalapos, Nemzeti Pedagógus Kar által írt etikai kódexet alkalmazniuk kelljen.

Az etikai kódexet elutasító illyéses tanárok nem maradtak magukra, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete vasárnapi közleményében állt ki mellettük. Azt írják, egyetértenek a kiáltvánnyal és szolidaritásukat fejezik ki vele. Szerintük a pedagógusok kiállása a kódexszel szemben példaértékű. Ahogy írják:

Felelős értelmiségiként, alkotó – tanítványaikért felelősséget érző és vállaló – pedagógusként büszkén utasítják vissza azokat a – pedagógusokat retardált „oktatógépnek" tekintő – elvárásokat, melyek egyértelmű politikai célok érdekében fogalmazódtak meg.

Végezetül “a bátor kiállás"-hoz való csatlakozásra kérnek minden érintett pedagógust és szakmai szereplőt.

Forrás: 24.hu