A kereskedelmi dolgozók 90 százaléka támogatja a vasárnapi boltzárhoz való visszatérést, ezzel indokolta Bubenkó Csaba, a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének elnöke az ECHO TV Napi aktuális című műsorában, hogy újra napirendre tűzték a boltok kötelező vasárnapi bezárását. Az érdekvédő szerint a kereskedelemben dolgozó munkavállalók többségét az sem zavarja, hogy emiatt elesnének a vasárnapi pótléktól.

A szakszervezet levelet írna Orbán Viktornak vegyek fontolóra a vasárnapi boltzárat. A kormányazonban már válaszolt is:

nem tartják aktuálisnak a kérdést éppen ezért nem terveznek jogszabály-módosítást.

Velkovics Vilmos kérdésére, hogy mit oldana meg a boltzár, azt válaszolta: a kereskedelemben alapvetően munkaerőhiány van. A szakszervezet dolga az, hogy javítsa az ott dolgozók munkakörülményeit.

A munkáltatók több pénzt fizetnek a vasárnapi munkáért, ha újra boltzár lesz, sokan elesnek ettől az összegtől – vetette fel a műsorvezető.

Bubenkó Csaba erre azt felelte, a munkavállalók nagy részének fontosabb, hogy a családjukkal legyenek és nem ösztönzi őket az ötven százalékos pótlék.

A teljes beszélgetés ITT tekinthető meg.

Forrás: Magyar Idők

Hozzászólok a Facebookon

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!