A Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete lobbizik a kormánynál, azt szeretnék elérni, hogy idén a délután 2 óra helyett csak délig legyenek nyitva a boltok.

„A családok évében eddig megtett pozitív lépéseiken felbátorodva szeretnénk most egy olyan javaslattal élni, amely a haza társadalom számára csak egészen kis áldozattal járna, de a kereskedelemben dolgozó munkavállalóknak és családjaiknak lehetővé tenné, hogy ők is méltó módon tudjanak felkészülni az ünnepekre”- olvasható a KASZ levelében, mellyel Szatmáry Kristófhoz, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkárához fordultak.

A szakszervezet azt szeretné elérni, hogy december 24-én, hétfőn 14 óra helyett csak 12 óráig legyenek nyitva a boltok.

A családanyáknak több idő jutna az ünnepi menü elkészítésére, az édesapáknak több idő az izzósor ellenőrzésére, de a legfontosabb, hogy a gyermekeknek több szeretetben együtt töltött idő szüleikkel, nagyszüleikkel

- olvasható a levél indoklásában. Karsai Zoltán, a KASZ elnöke zárásként hozzáteszi: „ez az intézkedés méltó zárása lenne a családok érdekeiért 2018-ban tett intézkedéseiknek”.

Forrás: atv.hu