Megalázó és kiszámíthatatlanná teszi a hálapénz az orvosok életét, többségük ezért szeretne paraszolvencia nélküli egészségügyet – mondta Dénes Tamás, a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének elnöke Magyarország élőben című műsorban annak a felmérésnek a kapcsán, amelynek eredményeit kedden hozták nyilvánosságra.

Dénes Tamás szerint az egészségügyben végrehajtott béremelés jelentős lépés, de nem elegendő a hálapénz megszüntetésére. „Elindult egy jó úton, de még mindig nem jutottunk el az út végére, illetve nem látjuk azt a konkrét tervet, azt a keretrendszert, ami akár a Fidesz korábbi ígéretének megfelelően kivezeti a hálapénzrendszert. És a sajtótájékoztató végén elmondtuk, hogy felszólítunk minden egyes demokratikus pártot, hogy a 2018-as választásokig dolgozzon ki egy hálapénzmentes egészségügyi modellt” – hangsúlyozta a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének elnöke a Hír TV-ben.

Forrás: Hír TV