Online felmérést indított a tagság véleményének megismerése érdekében a Magyar Szakszervezeti Szövetség.

A szervezet elnöke, Kordás László abból az apropóból tartott tájékoztató értekezletet Heves megyebeli szakszervezeti tisztségviselőknek a héten, hogy kongresszusi félidőhöz érkezett a szövetség. Az ilyenkor szokásos országos értékelő, s a további stratégiát meghatározó országos ülést május 5-én tartják.

– Az értékeléshez ismernünk szükséges a tisztségviselők és a tagság véleményét. Ezt a felmérést online felületen elindítottuk, de a személyes találkozók is nagy szerepet játszanak a vélemények kialakításában, amelyeket a jövő héten összegzünk – fogalmazott a heol.hu kérdésre Kordás László.

Az elnök szerint az egri fórumon is megfogalmazódtak azok a sarkalatos kérdések, amelyek az embereket foglalkoztatják és amiket a szakszervezet a stratégia részévé tesz. Szó volt a bérfeszültségekről, a munkabérek felzárkóztatásáról, a munkaerőhiányból eredő dolgozói leterheltségről, a nyugdíjak körüli kérdésekről.

Forrás: heol.hu