Létre sem kellett volna hozni a kulturális közfoglalkoztatást, de még rosszabb, ahogy azt a Belügyminisztérium most megszünteti – mondta a Klubrádióban a közművelődési szakszervezet elnöke.

A semmibe lökik ki azt a több ezer kulturális közmunkást, akiknek a Belügyminisztérium nem hosszabbította meg a szerződését, így július 2-tól munkanélküliek lettek

mondta a Klubrádióban Csóti Csaba, a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezetének (KKDSZ) elnöke.

Csóti Csaba, a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezetének elnöke

Az érdekképviseleti vezető a Reggeli gyorsban hozzátette, hogy a kulturális szférában létszámstop van érvényben, tehát

nem lehet majd az eddig közmunkásként dolgozókat közalkalmazottként újra foglalkoztatni.

Csóti Csaba szerint eleve létre sem kellett volna hozni a kulturális közfoglalkoztatást, de ilyen formában és gyorsasággal bűn volt megszüntetni.

Emlékeztetett rá, hogy minimálbér alatti fizetéssel vettek fel kollégákat olyan feladatokra, amiket döntően közalkalmazottként kellett volna elvégezniük a kulturális szférában, csak előbbi megoldás olcsóbb volt az államnak.

Hozzászólok a Facebookon

Ha tetszett a cikk, LIKE-old Facebook oldalunkon!

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.