„Nyitottság és strukturálás” jellemezte a köznevelési kerekasztal munkáját, mondta a köznevelésért felelős helyettes államtitkár Székesfehérváron, az országos igazgatói konferenciasorozat első állomásán – írja a 24.hu.

Sipos Imre a Fejér és Veszprém megye oktatási vezetői számára rendezett konferencián arról beszélt, hogy a köznevelési kerekasztal szakértői munkacsoportját a lehető legtágabbra nyitják, és az oktatás valamennyi aktuális kérdését megvitatják.

A szakszervezetekkel folyó tárgyalásokról elmondta: a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete 12 pontjáról – mivel nem fogadták el a köznevelési kerekasztalt – külön zajlanak az egyeztetések, a Pedagógusok Szakszervezete 25 pontja közül viszont “sokban szövegszerű megoldási javaslat készült”.

Folynak az egyeztetések a sztrájkbizottsággal arról, mi minősül elégséges szolgáltatásnak, és azokat hol kell biztosítani, mondta Sipos Imre.

Forrás: 24.hu

Szakszervezetek.hu hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy első kézből értesülhessen a szakszervezetekkel kapcsolatos hírekről.